media » מאמרים

מאמרים

PDFPrint

חודש לחוק השקיות 

אחד המוצרים הפופולריים והשמישים ביותר בעולם הן שקיות הפלסטיק. 

waste-1741127 960 720

עם זאת, נכון לכתיבת שורות אלו, פופולריות השקיות נמצאת בירידה בשל המודעות הגוברת לנזק הסביבתי הגדול שהן מייצרות.

לפי כחודש, ב1.1.17, נכנס לתוקף חוק השקיות שעבר בקריאה ראשונה. מטרת החוק למגר את תופעת הזיהום שנגרמת משקיות הניילון בהן כולנו משתמשים.

Read more: חודש לחוק השקיות

 

PDFPrint

חשיבות מחזור הפלסטיק 

החשיבות הגדולה של מחזור פסולת חודרת לתשומת לב התושבים יותר ויותר בשנים האחרונות.

המודעות לנזק שנגרם מפסולת המוטמנת באדמה הביאה לכך שרבים מן האזרחים משתדלים למיין את האשפה הביתית לפי סוגיה השונים ולהשליכה למכלי המחזור המתאימים.

Read more: חשיבות מיחזור הפלסטיק

 

PDFPrint

 

עשר יצירות ממוחזרות לבילוי משפחתי

למדו כיצד ניתן להפחית בצורה משמעותית את הזבל שאנו מייצרים מידי יום ולבצע שימוש מחדש בחומרים הקיימים בבית, תירוץ נהדר לבילוי משפחתי!
אז למה ליצור דברים מדפים רגילים, כשאפשר למחזר וליצור יצירה מחומרים ממוחזרים, מגלילי נייר טואלט, מבקבוקים ועוד דברים ממוחזרים שאפשר ליצור מהם דברים מגניבים ויפים.

אספנו בשבילכם 10 יצירות שאפשר ליצור מחומרים בייתים:

Read more: עשר יצירות ממוחזרות לבילוי משפחתי

   

PDFPrint

מה עושים עם תכשיטי זהב ישנים?

DSC1476-Smallתכשיטי זהב ישנים הם פריט בעל ערך רב, בין אם כספי, ובין אם סנטימנטלי.

המחשבה על מחזור תכשיטי זהב שכבר אין בהם שימוש עשוי להישמע מהפכני עד בלתי רציונלי לנשים היותר אמוציונאליות שבינינו, עבורן כל תכשיט מייצג זיכרונות עבר מתוקים שכיף להתרפק עליהם מדי פעם.

אבל למען האמת, תכשיטי זהב ששוכבים באפס מעש ולא ממש ממלאים את תפקידם, הם בגדר בזבוז מושלם.

Read more: מה עושים עם תכשיטי זהב ישנים?

 

PDFPrint

קמפינג בקרוונים עם חשמל סולארי בחג הסוכות 

 

Fotolia 26574910 Mשוק הקמפינג בישראל הוא נישת תיירות חדשה יחסית, שגם אם היא זוכה לאהדה רבתי בקרב שכבות נרחבות בציבור הישראלי, הרי שבכל הנוגע לתשתיות הדרושות לחוויית קמפינג מושלמת, המצב רחוק מלהיות מזהיר.

אבל הראש הישראלי, כך מסתבר, לעולם איננו שוקט על שמריו ומאלתר אלטרנטיבות יעילות ביצירתיות מרובה. גם בתחום הקמפינג היצירתיות הישראלית מוכיחה את עצמה, ובגדול: החניונים התקינים מועטים? מרבית חניוני הקמפינג הקיימים חסרים תשתית חשמל?

סבבה, מסתדרים לבד והולכים על אנרגיה סולארית! אחרי הכל, בשביל מה יש לנו שמש?

Read more: קמפינג בקרוונים עם חשמל סולארי בחג הסוכות

   

PDFPrint

חינוך ביתי לשמירה על ערכי הסביבה - איך עושים את זה?

Fotolia 49669316 XS

הנחלת העקרונות בהם אנו מאמינים לדור הצעיר היא אחד האתגרים היותר מורכבים שהם חלק בלתי נפרד ממשימת ההורות.

אם איכות הסביבה בוערת בנשמתכם, ואם אחת המטרות המהותיות המנחות אתכם במהלך החיים היא הגנה מקסימלית על הסביבה, העברת המסר לדור הבא היא משימה בעלת חשיבות עליונה.

אז איך עושים את זה?

 

האמת היא, שדוגמא אישית, כמו בכל תחום אחר, היא הדרך הטובה ביותר לחינוך ילדים לחשיבה ירוקה.

עם זאת, מומלץ שלא להסתפק בצפייה פסיבית של הילדים בכם, כהורים. הפכו אותם לחלק אינטגרלי מהמאמץ המשפחתי לשמירה על איכות הסביבה!

 

Read more: חינוך ביתי לשמירה על ערכי הסביבה - איך עושים את זה?

 

PDFPrint

 

לפני שתשליכו את הבקבוקים למתקן המיחזור:

המדריך המלא להקמת קיר בקבוקים פורחFotolia 61043174 XS


אין כל ספק שהשלכת בקבוקים למתקני המיחזור המוצבים בפינת הרחוב עדיפה עשרת מונים על פני אלטרנטיבות ירוקות פחות. אולם, אם תחשבו מחוץ לקופסה ותפעילו את הדמיון, תוכלו לנצל את בקבוקי הפלסטיק ליצירות מדהימות, שימושיות, וכמובן - תורמות לאיכות הסביבה.

 

קיר בקבוקים הוא אחת האופציות היותר מומלצות, שתאפשר לכם לייסד ריאה ירוקה ביתית בכל נקודה בה תבחרו, ותסייע לכם בהפחתה משמעותית של כמויות הבקבוקים שתשליכו למתקן המיחזור בשבועות הקרובים.  

 

 

 

Read more: לפני שתשליכו את הבקבוקים למתקן המיחזור: המדריך המלא להקמת קיר בקבוקים פורח

   

PDFPrint

חזרה ללימודים בראש ירוקFotolia 66917833 XS


החופשה הגדולה הגיעה לקיצה, וגם אם לפני שבועות מספר התקשיתם להאמין כי החופשה האין סופית הזו תסתיים אי פעם, הגעתם, סוף כל סוף,  לשנת הלימודים החדשה, ובינינו, זה הזמן לחגוג כי הסיוט של ההורים נגמר...

בכתבה זו נלמד כיצד ניתן לארגן את הילדים לשנה החדשה מתוך ראייה ירוקה המעודדת שמירה על איכות הסביבה ומטמיעה בילדים את ערכי הסביבה החשובים לכם?

Read more: חזרה ללימודים בראש ירוק

 

PDFPrint

3 דרכים נהדרות למיחזור של בקבוקי שמפו

Fotolia 40030785 XSבקבוקים העשויים מפלסטיק כמו בקבוק שמפו, סבון נוזלי, וקרם לחות הינם כאלה שניתן לשים למיחזור, אולם למה לא פשוט ליצור שימוש מחדש לאותם הבקבוקים בבית שלנו, טרם העברתם למיחזור?

אם אתם לא יצירתיים במיוחד ולא יודעים כיצד להשמיש מחדש את הבקבוקים, להלן כמה רעיונות שכדאי לכם לנסות עם בקבוקי הפלסטיק שלכם בבית!

עמדה מדליקה לטעינה של טלפון סלולרי

לחצו כאן לצפיה בתוצאה

נמאס לכם מאותם חוטים שנמתחים להם מהשקע של החשמל ועד לטלפון עצמו? במיוחד עבורכם קיים הרעיון הבא!

בחרו בבקבוק מעוצב של פלסטיק שכבר סיימתם להשתמש בו, חתכו אותו בחלק האחורי עם מספריים או סכין יפני בצורה מעגלית, לאחר מכן חתכו את הצד הקדמי לחצי, באופן שנותר לכם בקבוק עם גב מעוגל ללא הראש של הבקבוק ועם קדימה ישר חתוך לחצי.

כעת קיבלתם מעין מעמד , אולם עדיין זה לא ממש אפשרי לתלות אותו, לכן פשוט חתכו עיגול או מרובע בצד האחורי על מנת שיתאים לתלייה של המעמד על התקע של המטען.

Read more: מחזור בקבוקי שמפו ב- 3 דרכים נהדרות

   

PDFPrint

גברת עם סלים

Fotolia 57294891 XSכאשר אתם יוצאים לביצוע של קניות בסופרמרקט, או אפילו בחנות בגדים, האם אתם עוצרים לחשוב על ההשפעה של שימוש הרב בשקיות הניילון על הסביבה בה אנו חיים?

בחנויות המזון אנו שולפים שקית אחר שקית מבלי לחשוב ממש מה לגבי השקיות הללו ומה קורה להן כאשר אנו מסיימים את השימוש בהן וזורקים אותן לזבל.

בעוד יתר המדינות המתקדמות בעולם כבר מזמן הפחיתו את צריכת שקיות הניילון למינימום האפשרי, המודעות לשימוש מזיק זה רק החלה לחלחל במדינת ישראל ובקרוב כולנו נתעורר למציאות חדשה בה השר להגנת הסביבה מקדם הצעת חוק שאושרה על ידי ועדת השרים לחקיקה בה ישנה תוכנית ברורה למיגור שקיות הניילון והשימוש המופרז בהן.

Read more: גברת עם סלים

 

PDFPrint

טיפים למחזור בבית

Fotolia 24479690 XSכשזה נוגע לשמירה על איכות הסביבה, המקום שבו הכי טוב להתחיל הוא לא אחר מהבית שבו אנו גרים.

למדו כיצד ניתן להפחית בצורה משמעותית את הזבל שאנו מייצרים מידי יום ולבצע שימוש מחדש בחומרים הקיימים בבית.

איך למחזר ולהפחית את כמות הזבל בבית?

ניתן להקטין את כמות הזבל על ידי שימוש בכל האוכל אשר כבר נמצא בבית לפני שאנו ניגשים אל הסופר מרקט על מנת לקנות עוד. באופן זה גם תחסכו כסף.

אוכל שאינו מתקלקל ניתן לתרום לארגונים אשר מעבירים אוכל לנזקקים, אל תזרקו משהו שאדם אחר זקוק לו.

בצעו שימוש מחדש במוצרים שונים כמו טקסטיל, קופסאות, עטיפות מתנה וצנצנות.

קנו מוצרים אשר מגיעים באריזה גדולה במקום לרכוש אריזות קטנות בכל פעם מחדש, וגם אריזות אשר ניתן למלא מחדש, דבר זה גם שומר על הסביבה מפסולת מיותרת וגם חוסך לכם כסף!

Read more: טיפים למחזור בבית

   

PDFPrint

 

הסכנה בחשיפה לסיבי אסבסט

Fotolia 39692433 XSבעבר היה נהוג להשתמש בלוחות אסבסט בענף הבנייה, ורק בשנים האחרונות ידוע עד כמה חומר זה מוגדר כאבק מזיק שהינו מסוכן לבני אדם.

חשיפה אל אסבסט כאשר הינו במצב מתפורר יוצרת זיהום של האוויר, כאשר חלקיקים של האסבסט נכנסים אל מערכת הנשימה ויוצרים נזק בלתי הפיך לבריאות האדם ששהה בקרבת מקום בו חלקיקים אלה נמצאים.

Read more: הסכנה בחשיפה לסיבי אסבסט

 

PDFPrint

קייטנות אקולוגיות לקיץ 2014

 

Fotolia 62711728 XSכמו בכל קיץ, מידי שנה ההורים מחפשים אחר קייטנות בהן יוכלו הילדים להעביר את הזמן בנעימים, וכך ההורים יוכלו ללכת ליום העבודה ללא דאגה לגבי תעסוקה עבורם.

עם השנים הנושאים של הקייטנות הולכים ומתרחבים וכעת ישנה שימת דגש מיוחדת לקייטנות אשר מספקות ערך מוסף, מלבד הצורך הבסיסי של ההורים במקום שדואג לילדים בזמן העדרם והצורך של הילדים בפעילויות.

אנו הולכים לקראת הבנה כי עלינו לתקן עוולות רבות שעשינו במרוצת השנים לסביבה בה אנו חיים, ודרך נהדרת להטמיע את החשיבות של תרבות ירוקה אצל הדורות הבאים הינה גם בימי הקיץ, בעזרת קייטנות.

Read more: קייטנות אקולוגיות לקיץ 2014

   

PDFPrint

שיקום נחלים בארץ

Fotolia 46793479 XSשיקום הנחלים בישראל הינו פרויקט ארוך טווח עם עדיפות לאזורי הפריפריה שנועד להפוך אזורים אלה למוקד של בילוי ופנאי עבור כלל הציבור, יחד עם שיקום אקולוגי בו מושקעים סכומי כסף אדירים.

עבודות שונות נעשות בתוך הנחלים או באזור הצמוד אליהם ומיועדות למעשה לשמר את הנחלים ולפתח אותם. עבודות אלו משקמות את הנחלים הקיימים, ומתבצעות גם בנחלים שנמצאים במצב לא תקין במטרה להחזיר אותם למסלולם הטבעי.

לעיתים, נזקי הנחלים נגרמים בעקבות העובדה שמי הנחל הטבעיים הועברו לשימושים שונים ולצרכי האדם ועקב כך החלו להזדהם ולהיפגע מבחינה אקולוגית.

Read more: שיקום נחלים בארץ

 

PDFPrint

ירושלים ממחזרת, ובגדול!

Fotolia 59776031 XSעיריית ירושלים הוציאה באחרונה הודעה רשמית בה הכריזה על זינוק של 60% במחזור האשפה בירושלים!

בדרך לירושלים ירוקה

על פי הנתונים הרשמיים, ירושלים עלתה על הכוונת בדרך לתואר "העיר הירוקה בישראל". הזינוק בממדי המחזור הוא תוצר ישיר של חזון ירוק של עירית ירושלים, אשר שמה לה למטרה להצעיד את בירת ישראל אל עבר עתיד ירוק ומבטיח. מנתוני אגף התברואה עולה, כי במהלך שנת 2013 חלה עלייה חדה של 60 אחוזים בכמויות האשפה הממוחזרת בעיר. בעוד בשנת 2012 מחוזרו בירושלים רק 40,922 טון אשפה, שהם 10.2% מכלל האשפה בבירה, הרי שבשנת 2013 מוחזרו בירושלים 65,881 טון אשפה, השווים ל – 15.5% מכלל האשפה בירושלים. עוד העלו הנתונים, כי בשנת 2012 כמות האשפה אשר הועברה למטמנות עמדה על 361,639 טון. בשנת 2013, לעומת זאת, כמות האשפה שהועברה למטמנות הופחתה באופן משמעותי, ועמדה על 360,757 טון בלבד. במילים אחרות, ירושלים חוותה בשנה האחרונה ירידה של קרוב ל – 882 טונות אשפה להטמנה בהשוואה לשנה הקודמת, בעוד ברחבי הארץ והעולם ניכר גידול של חמישה אחוזים בממוצע בכל שנה בכמות האשפה המופנית למטמנות! 

Read more: ירושלים ממחזרת, ובגדול!

   

PDFPrint

משפצים את הבית? מרחיבים? זה הזמן להתחיל למחזר!

אחד המאפיינים הבולטים של תקופת שיפוצים היא פסולת הבניין הנערמת בקצב מסחרר ומכערת את הסביבה ללא היכר. מדוע חשוב למחזר את פסולת הבניין וכיצד תיישמו זאת בזירה הביתית? על כך בכתבה הבאה.

מהי פסולת בניין?

Fotolia 45775963 XSפסולת בניין היא תוצר של פעולות בנייה מגוונות. במישור הפרטי, שיפוצים או בניית בית חדש הם הגורם העיקרי לייצור פסולת בניין. במישור הציבורי, פסולת בניין נוצרת כתוצאה מהריסת מבנים, שיפוץ מבנים קיימים, בנייה חדשה, סלילת מדרכות, סלילת כבישים, הנחת תשתיות חדשות, החלפת תשתיות קיימות, ושאר פעולות בתחומי הבנייה, התשתיות והפיתוח. פסולת בניין מבוססת על מגוון חומרים, כמו אבן, גושי בטון, בלוקים, אספלט, ברזל בניין, פלסטיק, לוחות גבס, סלעים, עץ, אדמה, מרצפות, זכוכית, עפר, ושאר חומרים הקשורים בבנייה. נתונים רשמיים מעלים כי בכל שנה מייצרת מדינת ישראל 7.5 מיליון טון (!) של פסולת בניין ועודפי עפר. רק לצורך ההשוואה, היקפי הפסולת הביתית המעורבת בישראל עומדים על 4.2 מיליון טון בשנה בלבד. 

Read more: משפצים את הבית? מרחיבים? זה הזמן להתחיל למחזר!

   

Page 1 of 7

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 Next > End >>
שם (*)
Invalid Input
טלפון (*)
Invalid Input
אימייל (*)
Invalid Input
מעוניין בניוזלטר
Invalid Input