מאמרים » קייטנות אקולוגיות לקיץ 2014

קייטנות אקולוגיות לקיץ 2014

 

Fotolia 62711728 XSכמו בכל קיץ, מידי שנה ההורים מחפשים אחר קייטנות בהן יוכלו הילדים להעביר את הזמן בנעימים, וכך ההורים יוכלו ללכת ליום העבודה ללא דאגה לגבי תעסוקה עבורם.

עם השנים הנושאים של הקייטנות הולכים ומתרחבים וכעת ישנה שימת דגש מיוחדת לקייטנות אשר מספקות ערך מוסף, מלבד הצורך הבסיסי של ההורים במקום שדואג לילדים בזמן העדרם והצורך של הילדים בפעילויות.

אנו הולכים לקראת הבנה כי עלינו לתקן עוולות רבות שעשינו במרוצת השנים לסביבה בה אנו חיים, ודרך נהדרת להטמיע את החשיבות של תרבות ירוקה אצל הדורות הבאים הינה גם בימי הקיץ, בעזרת קייטנות.

 

מומלץ להתעדכן ברשויות המקומיות על מנת להירשם מראש לקייטנה שיכולה להעמיק את ההבנה לגבי איכות הסביבה כבר אצל ילדים יחד עם פעילויות מהנות, להלן כמה קייטנות עיקריות מעין אלה:

החברה להגנת הטבע

החברה להגנת הטבע מתמחה ביצירת חיבור ערכי בין האדם לטבע. בקייטנות אנו יוצרים חיבורים חווייתיים בין ילדים לבין הטבע והסביבה, ומתוך כך בינם לבין ערכים של שמירת טבע, אהבת בעלי חיים, והתנהגות ידידותית לסביבה. הקייטנה פעילה למשך שבועיים בשישה מוקדים שונים ברחבי הארץ.

תוכנית מחנה טבע הסביבה לכיתות א'-ו' קיץ 2014 

בשיתוף בית הספר ללימודי הסביבה באוניברסיטת ת"א יחד עם ליווי מלא של חוקרים, אנשי שטח, האקולוגיה המעשית והחינוך הסביבתי המובילים בארץ.

15 ימי פעילות במסגרתם ישנו לימוד חוויתי ומעמיק של עולם הטבע, הכרת הנוף המגוון הביולוגי- החי והצומח, הארכיאולוגיה, ההיסטוריה, המזון השלם ואיכות הסביבה.

הגן הסולארי

פעילות אקולוגית לילדים הכוללת משימות קבוצתיות, הפעלות ירוקות, יצירה וגם מדורה בשילוב משחקי אנרגיה ירוקה!

מבין ההפעלות שקיימות עבור ילדים : הכנת כלי נגינה ממוחזרים, צריבה בעץ, מעגל זרם חשמלי ועוד!

חי נגב

חינוך לקרבה לטבע והנאה מהעולם המדברי הסובב אותנו. המבקרים במקום נהנים מחוויה חינוכית ולימודית בשילוב עם אטרקציות מהנות כמו סיור מודרך בגן זואולוגי מדברי.

באופן זה התלמידים מפתחים אחריות כלפי שימור הסביבה, מחזור חומרים מן הטבע ועוד.

חוות אייל קיבוץ רמת רחל

הילדים מוזמנים להשתתף בקייטנה ייחודית שמתקיימת במהלך החופש הגדול.

בחווה אייל הקטנה קיימת בקתת עץ יפה בה בריכת דגים פורחת, גינות ירק ותבלין אורגניות ועצי פרי

הילדים מבצעים היכרות עם הצומח והחי בחווה, חגיגת האביב והקיץ בטבע, טיולים בחורשה ובשדה שסביב החווה, היכרות עם העולם המיקרוסקופי בחווה, והכל - בשיטות ידידותיות לסביבה ולאדם.

PDFהדפסה
שם (*)
Invalid Input
טלפון (*)
Invalid Input
אימייל (*)
Invalid Input
מעוניין בניוזלטר
Invalid Input