איסוף נייר מבנייני תושבים

איסוף נייר מבנייני תושבים

פרוייקט המיכלים הכחולים

חברת ק.מ.מ היא החברה הראשונה בארץ אשר פיתחה את המודל של איסוף נייר מבנייני מגורים ומבתים פרטיים. על פי המודל שפיתחה החברה מוצבים מיכלי איסוף נייר בחדרי אשפה בבנייני מגורים והדיירים מתבקשים להפריד את הנייר משאר האשפה הביתית ולהשליכו למיכל המתאים.
הערך המוסף המתקבל כתוצאה מפעולה זו הוא ההפרדה במקור, שהיא אחד העקרונות החשובים  עליהם מתבסס המחזור בכלל, ולא רק מחזור הנייר. כאשר אנו מפרידים את הנייר משאר האשפה כבר בבית הוא אינו בא במגע עם האשפה, אינו מתלכלך, נרטב או מזדהם וערכו המחזורי עולה.

בארצות שונות בעולם כמו הולנד, גרמניה ומדינות אחרות באירופה, וכן בחלקים מארה"ב מתבצע איסוף נפרד לסוגים רבים של אשפה, ואזרחי המדינה ממיינים את האשפה כבר בבית, בהתאם לסוגי האשפה הנפוצים: נייר, קרטון, מתכת, פלסטיק, זכוכית, בטריות ואשפה אורגנית. ככל שההפרדה במקור יעילה יותר כך קל יותר להעביר כל חומר בנפרד למחזור וכמות הפסולת הבלתי מתכלה המושלכת על ידנו וגורמת לנזקים אקולוגיים רבים פוחתת, כפי שאכן קורה במדינות שציינו ובמקומות אחרים הדואגים להפרדה במקור.

תהליך ההפרדה במקור, אותו מובילה בישראל חברת ק.מ.מ, כאמור, פותח את הדלת לאיסוף חומרים נוספים למחזור על ידי הפרדה במקור ומצעיד את המחזור בארץ לכוון יעיל יותר, חסכוני יותר ובעיקר  ידידותי יותר לסביבה. על ידי הצבה פשוטה של מיכל לאיסוף נייר המופרד ממיכלי האשפה הרגילים הקמנו מיני-מרכז מחזור בכל חדר אשפה. כיום מפוזרים ברחבי הארץ כ- 10,000 מיכלים לאיסוף נייר בערים רבות בארץ, ומספר העיריות המעוניינות לשלב את מחזור הנייר בשטחן הולך וגדל כל הזמן.

יצירת פינת מחזור בכל בניין
ע"י הצבת מיכל ייעודי משולט לאיסוף נייר בחדר האשפה של הבניין אנו יוצרים פינת מחזור משמעותית בכל בניין, בקלות. פינת מחזור הנייר נפרדת מהמיכלים המיועדים לאשפה אחרת, ומבדילה את פסולת הנייר מהאשפה הרגילה.
כדי להפריד את מיכל מחזור הנייר באופן ברור משאר מיכלי האשפה הוא צבוע בכחול, שהוא צבע המחזור העולמי ומשולט בכיתוב "פסולת נייר בלבד".
המיכל לאיסוף פסולת הנייר יכול להכיל עד 360 ליטר נפח, ובחלקו העליון ישנו פתח המיועד להכנסת הנייר, ללא אפשרות לפתוח את מכסה המיכל כמו בפחים רגילים. לשמחתנו, ישנם בניינים בהם שיתוף הפעולה של הדיירים כה גדול, עד שהמיכל הגדול לא מספיק לכל פסולת הנייר המושלכת על ידי הדיירים. שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל משמח ומראה כי ישראל מוכנה יותר משנדמה לקידום הנושאים האקולוגיים השונים ולנושא המחזור בפרט.

כמובילת התהליך רכשה חברת ק.מ.מ משאית מיוחדת, הראשונה מסוגה בארץ, המיועדת לאיסוף הניירות ממיכל המחזור. כדי לאפשר למשאית לעבור בכל רחוב ללא מגבלות המשאית קטנה למדי וצרה במיוחד. לאחר האיסוף על ידי המשאית המתאימה מועבר הנייר למשאית דחס גדולה יותר, וממנה למפעל המחזור שלנו.

icon

הערך המתקבל - הפרדה במקור

icon

פינת מחזור בכל בניין

icon

משאית פינוי מיוחדת

יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר לכל הפרטים