שירותי איסוף פלסטיק בכל רחבי הארץ

מחזור פלסטיק

הקטנת הנזק האקולוגי
בישראל מושלכים מדי שנה כ- 250,000 טון מוצרי פלסטיק, והם מהווים כ- 15% ממשקל הפסולת הביתית, וכ-30% מנפחה, שכן בדרך כלל מדובר באריזות מוצרים ריקות. נפח הפסולת הגדול מהווה בעיה אמיתית באתרי ההטמנה השונים, ומכיוון שפלסטיק אינו מתכלה, או יותר נכון מתכלה תוך 1000 שנה, מדובר בבעיה הגורמת לנזק אקולוגי הולך וגדל. שריפת פלסטיק פולטת לאוויר כמויות גדולות של חומרים רעילים לכן איננה אופציה.
הכי טוב היה להקטין את צריכת הפלסטיק שלנו למינימום, אך עד שזה יקרה חברת ק.מ.מ התגייסה גם הפעם לטובת מחזור הפלסטיק והקטנת נפח אשפת הפלסטיק הנזרקת.

לצערנו, לא כל פסולת הפלסטיק ניתנת למחזור, אך לפחות 100,000 טון מהפסולת הזו כן ניתנים למחזור ושימוש חוזר, ואנו עושים כל מאמץ למחזר כמה שיותר ממנה.
לשמחתנו, בזכות פעילותינו העניפה בנושא המחזור גם המודעות הציבורית לצורך במחזור הולכת ועולה, אך עדיין חסר בציבור את הידע הנדרש לגבי מחזור מוצרי פלסטיק שונים, מעבר לבקבוקי שתייה ריקים.
מחזור מוצרי פלסטיק הוא אחד מתהליכי המחזור המורכבים ביותר, כיוון שרוב מוצרי הפלסטיק מורכבים מתרכבות של מספר חומרים פלסטיים שונים שיש להפרידם וערבוב שלהם עשוי לגרום ליותר נזק מתועלת.
מכיוון שעדיין אין התגייסות ממוסדת בארץ או מודעות ציבורית לטובת מתקני איסוף פלסטיק מלבד בקבוקי השתייה, חברת ק.מ.מ מעמידה שירותי איסוף פלסטיק בכל רחבי הארץ, והעברתם לגריסה, השמדה ומחזור בתהליך מבוקר. שאריות פלסטיק שאין להן ביקוש בישראל, מיוצאות לחו"ל.
אם יש ברשותכם פלסטיק שניתן למחזור כמו יריעות פלסטיק, אריזות פלסטיק שונות, לוחות פלסטיק בגדלים שונים, שאריות פלסטיק ממפעלים וכו', אתם מוזמנים להתקשר אלינו ונצא לדרך.

icon

מחזור כמה שיותר פלסטיק

icon

הקטנת הנזק האקולוגי

icon

איסוף פלסטיק מכל מקום בארץ

יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר לכל הפרטים