מחזור צמיגים

מחזור צמיגים

לעתיד טוב יותר

צמיגים עשויים מגומי, שהוא חומר מלאכותי ובלתי מתכלה, מה שהופך את עשרות אלפי הצמיגים שנזרקים בישראל מדי שנה למטרד סביבתי רציני. הצמיגים תופסים מקום רב ולכן קבורתם בקרקע או איסופם בערימות אינה פתרון ראוי לכמות כזו של צמיגים, והנוהג לשרוף אותם גורם לזיהום אוויר כבד באזור השריפה.
בעקבות הפעילות המבורכת של חברת ק.מ.מ וחברות אחרות שפועלות בתחום האקולוגיה והמחזור, פעילות שהעלתה את המודעות הציבורית לחשיבות המחזור, נחקק ב- 2007 החוק למחזור צמיגים המחייב למחזר לפחות 85% מהצמיגים.

לפי החוק, היצרנים הם אלה שאמורים לדאוג למחזור. בפועל יבואני הצמיגים דואגים לקשר בין חברת ק.מ.מ לבין הפנצ'ריות איתן הם עובדים, ומהן אנו אוספים באופן קבוע את הצמיגים למחזור במפעל המחזור שלנו ולאחר מכן מעבירים אותם לשימוש חוזר.
תהליך מחזור הצמיגים כולל את פירוקם לחלקים בגדלים שונים, בהתאם לשימוש המיועד, תוך הפרדתם מחומרים אחרים שנמצאים בצמיג כמו ברזל וטקסטיל. בסיום תהליך המחזור מתקבלים פירור גומי לחוד, חלקי טקסטיל לחוד וברזל לחוד, שבכולם נשעה שימוש.
כיום רוב הצמיגים הממוחזרים משמים לבניית משטחי גומי בולמי נפילות בגני משחקים, אך ניתן למצוא צמיגים ממוחזרים גם מעורבב עם אספלט בכבישים, אריחים שונים, מוצרי בטיחות, כחומר מבודד בבנייה ועוד.

icon

חומר גלם לריצוף

icon

ריצוף לגני שעשועים

icon

משטח למסלולי ריצה

יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר לכל הפרטים