מערכות שאיבה לאיסוף כל סוגי הפסולת

מערכות שאיבה

המבוססות על לחץ אוויר

מערכות שאיבה המבוססות על לחץ אוויר
חברת ק.מ.מ היא החברה הראשונה בארץ שפיתחה מערכת שלמה של איסוף פסולת נייר מסוגים שונים ממפעלי נייר ובתי דפוס גדולים כדי לצמצם ככל האפשר את כמות פסולת הנייר הנזרקת לאתרי הפסולת. כמויות פסולת הנייר המיוצרות במקומות אלה, כחלק בלתי נפרד מתהליך ייצור הנייר וההדפסות השונות, עצומות, ואנו דואגים לאסוף אותן בעזרת משאית מיוחדת ולדאוג שיגיעו למחזור במקום לזהם את הסביבה.
בבתי הדפוס הגדולים ובמפעלי הנייר מוצבת מיכלית, הנקראת בעגה המקצועית "קסטה", אליה נאספת פסולת הנייר. מערכת איסוף הנייר היא אוטומטית והאיסוף עצמו מתבצע על ידי מערכת שאיבה המבוססת על לחץ אויר. מערכת השאיבה שואבת את פסולת הנייר ומובילה אותה בצינורות היעודיים דרך מגדל סילו מיוחד לאיסוף נייר, לתוך ה"קסטה" שמותקן בה דחסן, הדואג שנפח פסולת הנייר יהיה קטן ככל האפשר. איסוף פסולת הנייר נעשה על ידי חברת ק.מ.מ בפרקי זמן קבועים, על ידי החלפת הקסטה המלאה בקסטה ריקה.
תהליך איסוף פסולת הנייר מבתי דפוס גדולים ומפעלי נייר נעשה בצורה אוטומטית, ללא מגע ידי אדם, תוך שמירה על נקיון מקסימלי של הסביבה ושל הנייר הממוחזר עצמו.

היתרון הגדול הטמון בפעולה זו, המתרחשת בשטח המפעל עצמו, ומהווה, למעשה, חלק בלתי נפרד מתהליך הייצור במקום, הוא ההפרדה במקור. הפרדת הפסולת המיועדת למחזור במקור, כלומר במקום ייצור הפסולת, היא אחד העקרונות החשובים של כל תהליך מחזור אקולוגי, ומאפשרת לשמור על הפסולת נקייה וסטרילית משום שהיא אינה מתערבבת עם שום סוג אשפה אחר, כך שערכו המחזורי של הנייר הנאסף נשמר.
תהליך ההפרדה במקור, בבתי מגורים, במפעלים ובחברות ציבוריות, מובל בישראל על ידי חברת ק.מ.מ, הגאה להיות חלוצה בתחום זה ולהצעיד את המדינה לעתיד ירוק ואקולוגי יותר, כמו מיטב המדינות האקולוגיות בעולם.
שיתוף הפעולה המלא של מנהלי המפעלים ובעלי החברות מעיד על מוכנותה של ישראל להצטרף למדינות המובילות בעולם במחזור ושמירה על הסביבה.

icon

החלפת מיכלית על ידי החברה

icon

איסוף אוטומטי בעזרת מערכות

icon

הפרדה במקור

יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר לכל הפרטים