חזרה ללימודים בראש ירוק

כיצד נוכל להתארגן לשנה החדשה תוך שמירה על הסביבה?

החופשה הגדולה הגיעה לקיצה, וגם אם לפני שבועות מספר התקשיתם להאמין כי החופשה האין סופית הזו תסתיים אי פעם, הגעתם, סוף כל סוף,  לשנת הלימודים החדשה, ובינינו, זה הזמן לחגוג כי הסיוט של ההורים נגמר…

בכתבה זו נלמד כיצד ניתן לארגן את הילדים לשנה החדשה מתוך ראייה ירוקה המעודדת שמירה על איכות הסביבה ומטמיעה בילדים את ערכי הסביבה החשובים לכם?

חפשו מוצרים ירוקים

המודעות הגוברת והולכת לחשיבות השמירה על איכות הסביבה בעולם שכולו תעשייה, גזים רעילים, שפכים מזהמים ושאר מרעין בישין, יצרה שוק נחמד ומתפתח בהחלט של מוצרים ירוקים מגוונים ושונים, כולל מוצרים ייעודיים לבית הספר. המגמה חדשנית, אפילו עדכנית, והמוצרים המוצעים הינם בעלי טאצ' אומנותי מובהק, המבטיח את מקוריותו של ילדכם בכיתה. בהנחה שלא יהיו עוד תלמידים רבים שיתהדרו בקלמר מעוצב המיוצר משאריות חטיפים ריקות או מתיק מרשים על טהרת שאריות הבד שחבל לזרוק, הרי שאין כל ספק שציוד בית הספר של ילדיכם יגנוב את ההצגה. אם תרצו, תוכלו למצוא גם מחברות עשויות נייר ממוחזר, כלי כתיבה ממוחזרים, ועוד. על הדרך, תחדירו לילדיכם באופן בלתי אמצעי את החשיבות הרבה שאתם מייחסים לשמירה על איכות הסביבה ולהגנה על הטבע. אם אתם מתקשים למצוא מוצרים ממוחזרים על מדפי הרשתות הסטנדרטיות, חיפוש מהיר ברשת האינטרנט יעלה בחכתכם מבחר אפשרויות של יוצרים ואמנים המעצבים, באהבה רבה, מוצרים לבית הספר על טהרת המחזור. כמובן, חשוב לשתף את הילדים במסע הקניות שלכם. וגם אם לדעתכם המסע עשוי להתארך ולכלול אין ספור בקשות בנוסח "אימא, תקני לי", הרי שמס הערך החינוכי המוסף שווה את ההשקעה, והרבה יותר מכך.

עוטפים ספרים?

מה דעתכם להמיר את הריטואל הקבוע, שכל כולו שאריות נייר ונזק לסביבה, ולשדרג אותו לפעילות מובהקת של שמירה על איכות הסביבה? שבו עם הילדים, דפדפו בעלונים ישנים, והניחו לכל אחד לבחור את הקו המנחה של עטיפת הספרים שתלווה אותו בשנה הקרובה. ההחלטה נפלה? הניחו לילדים לגזור ולהדביק, תנו דרור ליצירתיות, אך הישארו בשטח והעניקו לילדים הכוונה קלה, על מנת לוודא שהתוצר הסופי יהיה מכובד דיו. מעבר לחיסכון ניכר בניירת, תיהנו משעת איכות מדהימה, מהסוג שפחות מזדמן לנו בחיי השגרה השוטפים, והמסר שיעבור לילדים יהיה ירוק וברור מתמיד…

מפנים מקום על מדפי המכתבה? אל תשליכו לפח!

אם גם עבורכם המשוואה שנה חדשה = ילקוט חדש היא בגדר אקסיומה, אין כל סיבה שתשליכו את הילקוט הישן ואת ספרי הלימוד שסיימו את תפקידם. אם כל ילד שסיים את שנת הלימוד יפנה אחר כבוד את כל ציוד השנה החולפת לפח, מצבו האקולוגי של כדור הארץ יהיה אנוש עד חסר סיכוי… אז מה דעתכם להעביר הלאה את הציוד לילד שישמח לקבל? קיימים כיום ארגוני צדקה רבים שישמחו לתווך אתכם עם משפחות מעוטות יכולת שהתיק המשומש של ילדכם יחסוך להם מספר מאות שקלים שלגמרי אינם מיותרים עבורם. גם ספרי לימוד משומשים עשויים בהחלט לשמש ילדים מפונקים פחות, אשר לא יהססו לקחת מחק לידיים ולמחוק בחריצות רבה את התוכן שמילא הילד שלכם, וכל זאת, במטרה לחסוך להוריהם את ההוצאה המשמעותית הכרוכה ברכישת ספרי לימוד – ההוצאה שהפכה מזמן לחלק אינטגרלי מהוצאות החופש המסחררות המאיימות על איזון חשבון הבנק שלנו בכל שנה מחדש… כל שנדרש מכם הוא ליצור קשר עם אחד מארגוני הצדקה. הסביבה תודה לכם מקרב לב, וגם מקבלי הציוד המיותר שלכם!