חג הפסח הבא עלינו לטובה, האביב וכל מה שביניהם הם הזדמנות מתבקשת לעשות סדר.

סדר הוא הזדמנות מצוינת למחזר. עם בוא האביב ומבצעים בכל רשתות השיווק לרכישת חומרי ניקוי נדמה כאילו לא סדרנו או ניקינו מעולם.
תהיה הסיבה אשר תהיה קדימה לעבודה.

איך עושים סדר בבית שלכם ברוח המחזור?

1. סדר בארון הבגדים שלכם יגלה תמיד בגדים בלתי נלבשים מסיבות כאלה ואחרות. אחרי שבחרתם והשארתם את אלה שאתם עדיין לובשים, עומדות בפניכם מספר אפשרויות: אתם יכולים לעשות מסיבת החלפות עם חברים, בגד שאתם מיציתם הוא חדש עבור משהו אחר, להעביר את הנותרים לחנויות יד שנייה, לגופים וולנטריים,

2. בגדים עשויים טריקו שאבדו צורה ותקווה יהפכו להיות סמרטוטים מצוינים לניקיון פסח ובכלל. מנקים וזורקים.

3. מגירת הגרביים- מחפשים זוגות ואת אלה הבודדים אפשר להפוך לבובות יד עבור הצעירים במשפחה, להשתמש ככפפה לניקוי מקומות מאתגרים או לאמץ את טרנד אופנתי ומשובב נפש של גרב שונה על כל רגל.

4. חדר המשחקים- עוברים על כל המשחקים: זורקים משחקים לא תקינים, חלקים חסרים, בובות שבורות וכדומה. בוחרים את אלה שאתם מעוניינים להשאיר ואת השאר מעבירים לגן הילדים הסמוך למקום מגורכם או לגופים העוסקים בהעברת תרומות.

5. ספרים- כמו גם צעצועים ובגדים, בוחרים ומעבירים הלאה לבית הספר או לספרייה המקומית .

6. קופסאות נעליים מיותרות יכולות להפוך לקופסאות איחסון שימושיות ביותר ללא צורך לרכוש מוצר יעודי. קישוט הקופסאות הוא תענוג גדול ובילוי מצוין לימי חול המועד. ארגנו לילדים שבמשפחה שולחן עם עיתונים צבעוניים, דבק פלסטי, חרוזים שמצאתם או קלפי משחק שאספו והפסיקו לעניין ועכשיו תנו להם לקשט את הקופסאות.

7. צנצנות מזון כמו ריבה, חרדל, מיונז וכדומה, שטופות ונקיות, הופכות לכלי ערבוב מצוין לרוטב לסלט כאשר אתם הולכים לאחת מיני ארוחות החג או שאתם יוצאים לטיול. אפשר לשטוף ולחזור חלילה.