כולנו נתקלים לעיתים קרובות יותר או פחות בחלקי מתכת שאין לנו בהם צורך. לא משנה אם החלפתם סורגים, או שמא החלטתם להיפטר מארונית ברזל ישנה ובלתי אופנתית ומהאופניים הישנות ששוכבות כאבן שאין לה הופכין – אם אתם מצוידים ברתכת פשוטה, בגישה לריתוך ובזוג ידיים טובות, תוכלו להפוך את פסולת המתכת לאלמנטים שימושיים ויפים שתיהנו מהם לאורך זמן! לנוחיותכם, כמה רעיונות בסיסיים שתוכלו לשדרג עם מעט יצירתיות. כי בריתוך, בפרט כאשר המטרה היא מחזור – אין גבול לדמיון!

1. מנגל ביתי

חג העצמאות בפתח? זה הזמן לנצל חלקי ברזל ישנים שאין לכם צורך בהם ולהמיר אותם למנגל ביתי שיהפוך כל רגע של נפנוף לכיף אמתי! אז הצטיידו ברתכת ובמעט מעוף, ותוך דקות ספורות יעמוד לפניכם מנגל מרשים ואותנטי במיוחד. כל שנותר לכם כעת הוא להביא את הבשרים, והנה – החגיגה מתחילה!

2. חנוכייה / מנורה

משליכים לפח סורגים שיצאו מכלל שימוש או אופניים שהלכו לעולמן? לפני שתעיפו אותם אל הפח הקרוב ללא מחשבה נוספת, נסו לדמיין את חלקי המתכת קורמים עור וגידים והופכים למנורה או לחנוכייה שתתגאו להעלות בה נר משלכם, או לחילופין, להעניק אותה במתנה לידיד או לבן משפחה. על הדרך, תרוויחו שעה מהנה של ריתוך במיטבו, אשר יאפשר ליצירתיות שלכם לפרוץ במלוא העוצמה.

3. עגלת שוק

אם הקנייה השבועית שלכם בסופר מסתיימת דרך קבע בידיים אדומות ממאמץ ובגב דואב, הגיע הזמן לחשוב על עגלת שוק יציבה ורחבה שתחליף אתכם בתפקיד הסבלות השבועי. לפני שתמהרו לרכוש עגלת שוק ממתכת תמורת עשרות שקלים או יותר, נסו לחפש בסביבה גבר מבין עניין בעל ידיים טובות וחלקי מתכת שאינם דרושים לכם. מצאתם? בעוד שעה קלה תעמוד בחצרכם עגלת שוק בנויה לתפארה. תסמכו עלינו…

4. פרגולה

מה דעתכם על פרגולה תוצרת בית? אם מזמן תכננתם להיפטר משידת הברזל הכבדה שירשתם אי פעם, זהו ממש הזמן להעביר אותה גלגול נוסף ולהעניק לה חיים מחודשים בטרם תתייאשו ממנה סופית. עם ידיים טובות ואהבה אמתית לריכוך, אין כל סיבה שלא תצליחו להפיק תחת ידיכם פרגולה לתפארת!

5. משחקי גינה

אם יש לכם גינה בקצה הבית וילדים או נכדים שנהנים להשתובב בתחומיה, תוכלו לרתך כל משחק גינה שיעלה בדעתכם, כמו מגלשה קטנה, נדנדה מזמינה, ואם רק תרצו – אפילו קרוסלה קטנה ומסחררת. הגינה תהפוך באופן מידי למרחב הבלעדי של הילדים שיפסיקו לבלגן לכם את הבית, וצווחות האושר שיעלו מהגינה יציתו בכם את תחושת הסיפוק הממכרת בכל פעם מחדש… שווה!

6. מתקן כביסה

הכביסה, כמו שיודעת כל אחת מאתנו, לעולם איננה נגמרת, ועל כן, מתקן כביסה נוסף הוא חפץ שאיננו מיותר בכל משק בית ממוצע. אז אם יש לכם מתכת מיותרת בסביבה שעומדת הכן להשלכה לפח האשפה, תוכלו להפוך אותה בקלות למתקן כביסה. שני מוטות מתכת, מספר חוטים, ואתם מסודרים.

7. סולם

סולם הוא כלי עזר ביתי שלעולם איננו מיותר. אם אתם עומדים להשליך רהיט מתכת ישן, תוכלו להמיר אותו בעזרת ריתוך לסולם בגודל התואם את ממדי פסולת המתכת שלכם. בפעם הבאה שתחפשו את הסולם שלכם בכל רחבי הבית והחצר, תברכו את עצמכם על פעולת הריתוך המוצלחת שלכם שחסכה לכם זמן יקר ואנרגיות בצעקות נוסח: "מי לקח את הסולם שלי ולא החזיר?!?!"

וזה רק על קצה הרתכת. אז תנו דרור לדמיון!