הזירה הביתית מייצרת פסולת ללא הפסקה, כאשר כמות הפסולת עולה באופן ישיר ביחס למספר הדיירים בבית. אם אתם נוהגים להשליך אל הפח כל חפץ שאינכם מוצאים לו שימוש מיידי, ואם שקיות ענק מלאות פסולת הן חזון נפרץ בביתכם, הכתבה הבאה מיועדת עבורכם. בכתבה ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצמצם את נפח האשפה הביתית, למען איכות הסביבה, למען חינוך הילדים, ולא פחות מכך – למענכם…

מכשירים אלקטרוניים מקולקלים – חוג אלקטרוניקה ביתי מלהיב!

הטייפ הישן שבת ממלאכתו? מערכת השמע הישנה שלכם עומדת מבוישת לצד הגדג'טים החדישים שתפסו את מקומה, ולמעשה, סתם תופסת מקום?
המיקסר הוותיק שלכם כבר לא ממש עושה את מלאכתו נאמנה, והמגהץ שורף חולצה אחר חולצה? אל תזרקו את המכשירים לפח, לפני שתאפשרו לילדיכם, בעיקר אם הם בנים תאבי אקשן וידע, לפרק את המכשירים עד ליסוד, וללמוד באופן בלתי אמצעי את סודו של המעגל החשמלי. הילדים ירוויחו שעות רבות של פעילות מהנה, מאתגרת ומעשירה, אתם תיהנו משעות ארוכות של שקט תעשייתי, ואם תצטרפו לחגיגה ותדריכו את הילדים, תרוויחו שעת איכות מדהימה שתיחרת בזיכרונם של הילדים. וכמובן, בל נשכח, הרווח הגדול הוא ניקיון הסביבה!
שווה, לא?

פסולת מטבח יבשה – פתרונות אחסון אפקטיביים

אם גם המטבח שלכם מייצר אין סוף אריזות ריקות וקופסאות אחסון נטולות מכסים, אל תמהרו לפח הקרוב. מה דעתכם להמיר את הפסולת לאמצעי אחסון בחדר הילדים?
חדר הילדים, כידוע, הוא אחד האזורים היותר מועדים לבלגן מבין חדרי הבית. שלל המשחקים המאוחסנים בו, בצירוף גילם הצעיר של דיירי החדר, יוצרים נוסחה מנצחת של בלגן ללא הפסקה.

אם גם ילדיכם מתקשים למיין את חלקי הפליימוביל הבלתי נגמרים או את פיסות הקליקס הצבעוניות, תוכלו לסייע להם באמצעות הגדרה של כלי אחסון ספציפי לכל אחד מהמשחקים.
קחו את קופסת הקורנפלקס ואחסנו בה חלקיקי משחק קטנים או משחקי קופסה שאריזתם המקורית איבדה את צורתה. אם הבת שלכם בקטע של אוספים – מספר קופסאות אחסון שיצאו מכלל שימוש עשויות בהחלט ליצור סדר מופתי במגירתה האישית.

כמו כן, קופסאות האחסון עשויות לשמש גם כתחליף מעולה לסלסלות למשחקי ההרכבה למיניהם. אם יש לכם מעט זמן פנוי, תוכלו לשדרג את הרעיון ולבלות עם הילדים בקישוט האריזות השונות בהתאם לצבעים השולטים בחדר הילדים, או סתם כך, לפי המוזה הרגעית. אתם תרוויחו חדר ילדים מסודר, הילדים ייהנו מהמחמאות, והסביבה תיהנה מכל רגע של ניקיון!

כלים מיותרים – תזמורת ביתית מנצחת

גם אם הסיר הישן איבד את ידיותיו, ומבחינתכם, יצא מזמן מכלל שימוש, מומלץ לחשוב פעמיים לפני שתבחרו להשליך את המכסה התואם אל מעמקי פח האשפה.
גם כפות שהתעקמו או מזלגות שכבר מזמן אבדו את חבריהם לסט הסכו"ם, יוכלו לשמש אתכם לחוויה משפחתית מלכדת ומענגת. אם יש לכם תינוק בסביבה, אין כמו מכסה של סיר ומספר כפיות, לתזמורת תינוקית מתוקה מדבש ומחרישת אוזניים.
אם הילדים שלכם גדולים יותר, תוכלו להכריז על פתיחת תזמורת משפחתית משותפת בה הילדים יוכלו להקיש כאוות נפשם ולזמר בקולי קולות. ואם יש לכם כמה גרמים מיותרים של סבלנות, תוכלו לערוך הופעות משותפות ולצחוק יחד, כשאתם מתענגים על שעת איכות נדירה בחיק המשפחה. על הדרך, תוכלו להקנות לילדיכם מושג או שניים בקצב נכון, ואם ביום מן הימים אחד הילדים שלכם יתופף על תופים באופן מקצועי, אל תשכחו היכן הכל התחיל…

וזה על קצה המזלג בלבד… אם הבנתם את העיקרון, אתם מוזמנים להחיל אותו על שקית האשפה הביתית שלכם, בהתאם לנתוניכם האישיים. פשוט, הקדישו שנייה למחשבה לפני שתשליכו חפץ כלשהוא לפח. בינינו, איכות הסביבה, ויותר מכך – הטמעת ערכי הסביבה אצל ילדיכם, שווים בהחלט שניה אחת של מחשבה. והרבה יותר מזה…