טיול בקראוון סולארי בסוכות

קמפינג בקרוונים עם חשמל סולארי בחג הסוכות

שוק הקמפינג בישראל הוא נישת תיירות חדשה יחסית, שגם אם היא זוכה לאהדה רבתי בקרב שכבות נרחבות בציבור הישראלי, הרי שבכל הנוגע לתשתיות הדרושות לחוויית קמפינג מושלמת, המצב רחוק מלהיות מזהיר.

סבבה, מסתדרים לבד והולכים על אנרגיה סולארית! אחרי הכל, בשביל מה יש לנו שמש?

קרוונים עם חשמל סולארי
בעוד שוק הקמפינג בחו"ל מבוסס ומושתת על חניונים מאורגנים היטב הכוללים מים, חשמל, שירותים, מקלחות, מתקני שעשועים לילדים, ואפילו חדר כושר בחניונים המושקעים יותר, הרי שבישראל תוכלו רק לחלום על חניון איכותי ונוח בסגנון חו"ל. אבל, כמדינה שטופת שמש בעלת מספר רב ביותר של ימי שמש בשנה, לישראל יתרון מסוים על פני מקבילותיה שמעבר לים, והשימוש בקרוונים המצוידים במערכת סולארית הוא הגיוני, מתבקש, נוח, זול, וכמובן – ידידותי לסביבה. בדרך כלל, התשתית הסולארית שעל הקרוון מתבססת על מצברים שנטענים מאור השמש, כך שהמערכת תוכל לספק את המתח החשמלי הדרוש גם בשעות החשיכה, עניין שהוא צורך של ממש במידה ואתם מתכוונים לבלות את הלילה בחיק הטבע. אם תרצו, ניתן להוסיף גם מערכת בקרה סולארית אשר מונעת טעינת יתר של המצברים. ניצול אנרגיית השמש לצורכי קמפינג מונע שימוש בגנרטורים זוללי חשמל שהם אחת האופציות הפחות ידידותיות לסביבה בכל הנוגע לקמפינג ובכלל. אז אם כבר יוצאים לטבע, לפחות נעשה זאת באופן הידידותי ביותר לטבע. הגיוני, לא?

מתחברים לטבע!
במהלך שגרת היום יום הטרופה שלנו, ובצל המירוץ הבלתי פוסק אחר אין סוף המחויבות בזירת הקריירה כמו גם בזירה הביתית, מרבית הכוונות הטובות שלנו להעמקת הזיקה המשפחתית לטבע, מתפוגגות ונעלמות תחת הררי מטלות דחופות יותר. אבל בסוכות, אין תירוצים! הילדים בחופש, אנחנו איתם, וזה ממש הזמן להרים את הכפפה ולצאת לקמפינג מעמיק בלב הטבע. החיבור הבלתי אמצעי לטבע הנוצר מתוך המגורים בקרוון המתנייד בין שבילי הארץ הוא סוג של התגשמות כל חלומות החינוכיים שלכם, כהורים, כאשר הילדים נושמים את הטבע, מרגישים אותו, ולומדים להתחבר אליו מבפנים, בהדרכתכם האדיבה, כמובן. אז הפעם, לא מוותרים על קמפינג! שוכרים קראוון בקיבולת המתאימה לצרכיכם, המצויד בכל הדרוש לכם לשהות מענגת בחיק הטבע – וקדימה ,יוצאים לדרך! ואגב, אם אתם בעלי משפחה מצומצמת יחסית והאופציה של שכירת קרוון ענק ממדים גדולה עליכם, חשוב שתדעו כי קיימים קרוונים קומפקטיים בהחלט, בראש ספורטיבי, שאינם מכילים אבזור מיותר ורבים הסיכויים שיתאימו להנעה על ידי הרכב האישי שלכם, כך שתחסכו את העלויות הכרוכות בשכירת רכב חלופי להנעת הקרוון.

שומרים על הסביבה… יותר מתמיד!
קמפינג משפחתי בטבע מהווה סוג של אתגר לעקרונות השמירה על הטבע בהם אתם מאמינים ולרמת דבקותכם בהם. כשמתגוררים בטבע, בתוך ריבוע קטן האמור לספק את כל צרכי המחיה שלכם, הפיתוי להשליך פסולת מהקרוון או להותיר פסולת כזו או אחרת לאחר מנגל או פיקניק טוב בשטח, גדול יותר. אבל חבר'ה, זהו בדיוק הזמן המתאים להקניה יסודית של ערכי השמירה על הסביבה לדור הבא! בכל פעם בה אתם או הילדים תיתקלו בקושי בעניין השמירה על ניקיון הסביבה, הרימו את הכפפה והפכו את המצב לסוג של אתגר משפחתי בו תוגיעו את מוחכם, בשיתוף הילדים, בחיפוש אחר פתרונות יצירתיים וידידותיים לסביבה שיאפשרו לכם לשמור על ניקיון סביבתכם באופן האופטימלי, ובמקביל – להרגיש בנוח בבית הארעי שלכם.

תיהנו מכל רגע!