מה עושים עם תכשיטי זהב ישנים?

תכשיטי זהב ישנים הם פריט בעל ערך רב, בין אם כספי, ובין אם סנטימנטלי.

המחשבה על מחזור תכשיטי זהב שכבר אין בהם שימוש עשוי להישמע מהפכני עד בלתי רציונלי לנשים היותר אמוציונליות שבינינו, עבורן כל תכשיט מייצג זיכרונות עבר מתוקים שכיף להתרפק עליהם מדי פעם.

אבל למען האמת, תכשיטי זהב ששוכבים באפס מעש ולא ממש ממלאים את תפקידם, הם בגדר בזבוז מושלם.

למה?
הזינוק במחירי הזהב הפך את תכשיטי הזהב הישנים שברשותך לאוצר קטן, בעל ערך רב, תמורתו תוכלי לקבל כיום סכום משמעותי. בהנחה שכסף איננו מצרך מיותר עבורך, הרי שמכירת כל תכשיטי הזהב השוכבים בקופסת התכשיטים שלך כאבן שאין לה הופכין, היא בהחלט צעד הגיוני. אם תכשיטי הזהב שלך מבוטחים כיאות, אין ספק שאת מוציאה בכל חודש סכום נכבד שעולה ביחס ישיר לעליית מחירי הזהב, ולגמרי לשווא. אם תכשיטי הזהב הישנים שלך אינם מבוטחים, גניבה פשוטה עלולה לעלות לך ביוקר רב. אז בקיצור, היום, יותר מתמיד, הגיע הזמן לפתוח את קופסת התכשיטים ולערוך בה סדר יסודי, כשהמטרה הסופית שאמורה לעמוד לנגד עיניך היא מיצוי מקסימלי של הפוטנציאל הגלום בתכשיטי הזהב שלך. תכשיטים מצופים בזהב, אגב, לא ניתן לתמחר, שכן על מנת להגיע לתמחור נכון של הזהב יש לזקק אותו מהמתכת אותה הוא מצפה, וזה, לכל הדעות, לא שווה, כך שתוכלי להשאיר את התכשיטים מצופי הזהב שלך למזכרת…

אופציה לאמיצות: מכירת תכשיטי זהב

אז קיבלת החלטה אמיצה ובחרת להמיר את תכשיטי הזהב עמוסי הזיכרונות שלך בערימת שטרות מגוהצים., אחרי הכל, הזיכרונות המתוקים שבאמת תרצי לזכור לנצח, מאוחסנים היטב בלב… חשוב מאוד לפנות לרשתות תכשיטים מכובדות העוסקות בקניית זהב ישן, ולהימנע מפנייה לגורמים עלומי שם שגם אם יצליחו לפתות אותך בהבטחות קוסמות, יפילו אותך בפח באופן כזה או אחר. האופציה של מכירת הזהב, אגב, עדיפה באופן משמעותי על האופציה המסורתית של החלפת תכשיטי זהב ישנים בחדשים. אם את מעוניינת להתחדש בתכשיטים חדשים מומלץ למכור את תכשיטיך תמורת מזומן, ולחזור עם התמורה שקיבלת לרכישת תכשיטים חדשים. אם חלק מהתכשיטים משובצים באבנים, יש להסיר את האבנים לפני המכירה. אם את מתקשה לשחרר את האבן המשובצת בכוחות עצמך, מומלץ להיעזר בצוות רשת התכשיטים אליה את מתכוונת לפנות. בגדול, שווי תכשיטי הזהב שברשותך נגזר משלושה פרמטרים עיקריים: סוג הקראט, שככל שהוא גבוה יותר, ערכו גבוה יותר, משקלו של הזהב שברשותך, וכמובן – שער הזהב בבורסה, שהוא ערך דינמי בהחלט, ועשוי להשתנות מספר פעמים ביום. מומלץ בהחלט לקבל מספר הצעות מחיר שונות, אבל, שוב – חובה להקפיד על קבלת הצעות מחיר מגורמים רציניים בלבד.

אופציה לרגשניות: מחזור תכשיטי זהב

אם את לא מסוגלת להיפרד מתכשיטי הזהב שלך, ועם זאת, מזמן חלמת על תכשיט זהב יפה ועדכני, זה הזמן להרים את הכפפה ולמחזר את תכשיטי הזהב שלך. התהליך אולי מורכב מעט, אבל חוויתי מכל בחינה, ואם תשקיעי בו את הזמן והמאמץ הדרושים, תקבלי בסופו של תהליך תכשיט זהב יפהפה, הקולע בול לטעמך, ואשר מתכתב עם הטרנדים העדכניים ביותר, וכל זאת, תמורת סכום זניח, או חינם. איך זה עובד? התחילי את דרכך בסיור בחלונות הראווה של רשתות התכשיטים המובילות, למדי את סגנונות האופנה השולטים בשוק, בדקי מהו הטרנד אליו את מתחברת ביותר, ושקלי את האופציה של תכשיט קלאסי שישמור על מראה אופנתי לאורך שנים, לעומת תכשיט שהוא הצעקה האחרונה בשוק, אך עשוי להפוך בעוד שנים ספורות לבלתי רלוונטי. לאחר שתגדירי, פחות או יותר, את כיוון העיצוב, תוכלי לפנות לצורף אמין ומוסמך, או למעצבת תכשיטים מקצועית ואמינה שבידיה הכלים הדרושים, ולבקש מהם להתיך את תכשיטי הזהב שלך לגוש זהב שממנו תוכלי לעצב את תכשיט החלומות שלך. כעת, מגיע רגע האמת בו הזהב הישן שלך יקרום עור וגידים ויהפוך לתכשיט מרשים. אם את יודעת בדיוק מה את רוצה, תוכלי להדריך את הצורף אליו פנית. אם את מתלבטת, פני למעצבת תכשיטים מקצועית שתסייע לעשות סדר בראש תכוון אותך אל התוצר המושלם בשיתוף פעולה מלא מולך. תתחדשי!