כבר סיפרנו לכם על אורח חיים ידידתי לסביבה המעודד חיסכון, צריכה נבונה ושימוש בתחליפים ירוקים יותר .
קבלו עוד עשרה טיפים שאולי לא תתעשרו מהם אבל תגלו שאפשר לחסוך לא מעט כסף וחשוב מזה – תרגישו שאתם תורמים לסביבה ירוקה יותר.

1. נסיעה משותפת (Carpool) עם חברים לעבודה – גם חוסך כסף וגם נהנים מהחברה. בסדרות טלוויזיה אמריקאית רבות יש הווי סביב הנסיעות האלה (האנטומיה של גרי למשל).

2. להפסיק לאכול במסעדות – בעצם זה שאתם מפסיקים לאכול במסעדות אתם עוזרים להפסיק בזבוז חומרי גלם משווע במסעדות, חוסכים כסף ומבטיחים כי המזון שאתם אוכלים יהיה בריא יותר וירוק יותר. ועוד לא אמרנו כלום על החוויה של להכין את האוכל.

3. להשכיר ולהשאיל – שימוש חוזר כדרך חיים יכול לבוא לידי ביטוי בהשכרה והשאלה. או במילים אחרות, לא חייבים לרוץ לקנות. למשל, השכרת רכב או אופניים לפי שעה הופכת להיות פתרון זול ויעיל בתל אביב. אתם יכול לאסוף את המכונית במקום שנוח לכם ולהחזיר לאחר השימוש. בלי לדאוג לחניה או למוסך. נוסעים המפתחות כבר בפנים. במזל טוב נולד לכם תינוק? מי אמר שצריך לקנות הכול חדש? ניתן להשאיר או להשכיר אביזרים חיוניים לתינוק. בייחוד כאלה אשר השימוש בהם קצר טווח, כמו עריסה או מכונת שאיבה לחלב אם.

4. לגדל את הירקות שלכם בעצמכם – אם אתם ממש מטיבי לכת במחזור ואם אתם גרים בדירה שלכם וזה גדול עליכם אז תתחילו בערגות צמחי תבלין ותיהנו מתבלינים טריים ולא מרוססים.

5. לאטום – לא את האוזניים, את הבית שלכם. כאשר אתם מחממים או מקררים את הבית שלכם בכל צורת חימום, חשוב להקפיד על איטום חלונות ודלתות על מנת לשמר את הטמפרטורה שבתוך הבית. כך לא תצטרכו להקפיא את הבית בקיץ ולחמם אותו בטמפרטורה מדברית בחורף. איטום חשוב גם שאתם בודקים את המקרר שלכם. הגומי האוטם את דלתות המקרר מתיישן ומתייבש עם השנים. חשוב להחליף אותו מידיי פעם על מנת לשמור על הטמפרטורה בתוך המקרר.

6. להתקין שעון על דוד המים החמים שלכם – כמובן לא לשכוח לכוון אותו ולכבות אותו כאשר השמש זורחת ואפשר להשתמש במים מדוד השמש.

7. לתלות את הכביסה באוויר הפתוח – לוותר על השימוש במייבש שלכם. גם הבגדים שלכם ישרדו יותר זמן, גם תקטינו באופן משמעותי את חשבון החשמל שלכם.

8. לתקן ברזים מטפטים – לא רק שרעש הטפטוף מעצבן, בייחוד שאתם שומעים אותו שאתם כבר במיטה, אלא גם זה מגדיל את חשבון המים שלכם.

9. להפסיק להשתמש בכלים חד פעמיים – גם אם הם עשויים חומרים ממוחזרים הם עדיין עולים כסף. שאתם יושבים בבית קפה, תנו לעצמכם עוד עשר דקות לשתות את הקפה שלכם כמו שצריך, בספל רגיל. יותר כיף לא?

10. לקנות שמיכת פליז ענקית – ולהתכרבל מתחתיה גם חמים ונעים וגם אפשר בני זוג, ילדים וחברים.
אההה ולכבות את המזגן, כמובן.