2

לפני שתשליכו את הבקבוקים למתקן המיחזור:

המדריך המלא להקמת קיר בקבוקים פורח

אז איך עושים את זה?

אין כל ספק שהשלכת בקבוקים למתקני המחזור המוצבים בפינת הרחוב עדיפה עשרת מונים על פני אלטרנטיבות ירוקות פחות. אולם, אם תחשבו מחוץ לקופסה ותפעילו את הדמיון, תוכלו לנצל את בקבוקי הפלסטיק ליצירות מדהימות, שימושיות, וכמובן – תורמות לאיכות הסביבה.

קיר בקבוקים הוא אחת האופציות היותר מומלצות, שתאפשר לכם לייסד ריאה ירוקה ביתית בכל נקודה בה תבחרו, ותסייע לכם בהפחתה משמעותית של כמויות הבקבוקים שתשליכו למתקן המחזור בשבועות הקרובים.

צעד מס' 1:

התחילו לאסוף בקבוקי פלסטיק קשיחים יחסית. בקבוקי מים מינרלים, למשל, אינם מומלצים, שכן הם נוטים להתקפל תחת העומס. מומלץ מאוד לאסוף בקבוקים מסוג אחיד, על מנת שהתוצאה המתקבלת תהיה אסתטית ומרשימה.

צעד מס' 2:

לאחר שיהיו בידיכם די בקבוקים להקמת קיר בקבוקים בממדים הרצויים, תוכלו להתחיל במלאכה. הקיר אמור לעמוד במנח אופקי, ועל כן, הטיפול בבקבוקים יבוצע בהתאם.

צעד מס' 3:

פתחו בחלקו העליון של הבקבוק פתח אשר יאפשר לכם לשתול בתוכו צמח. שימו לב! חשוב מאוד שלא לפעור פתח נדיב מדי, על מנת לשמור על עמידותו של הבקבוק.

צעד מס' 4:

קדחו בתחתית הבקבוק שני חורים.

צעד מס' 5:

קדחו בצד הבקבוק חור, אליו יוברג בורג הדרוש לתלייה של הבקבוק.

צעד מס' 6:

מלאו את החלק התחתון של הבקבוק האופקי בטוף, או לחילופין, בחצץ, ומעל, הניחו מצע שתילה. מטרת החצץ או הטוף היא למנוע סתימה של החורים אשר אמורים להעביר מים לבקבוקים שתחתיהם.

צעד מס' 7:

תלו את הבקבוקים בעזרת חוטי מתכת. הכיוון הוא מלמעלה לכיוון מטה, כאשר כל אחד מהבקבוקים מחובר לחוט עם הבורג בצדו האחורי. חשוב למקם את כל הבקבוקים במנח מאוזן, ולהקפיד שחורי הניקוז של הבקבוק ימוקמו מעל הבקבוק שתחתיו, על מנת על מנת שמערכת ההשקיה תעבוד באופן אופטימלי, והמים יזרמו כראוי אל הבקבוקים התחתונים.

צעד מס' 8:

בהתקנתה של מערכת ההשקיה תוכלו לעשות שימוש בצינור בעל קוטר של שישה עשר מילימטרים, ממנו יסתעפו צינורות בעלי קוטר של חמישה מילימטרים,  שבקצותיהם תמוקם טפטפת הברגה אשר תתחבר אל שכבת הבקבוקים העליונה ותזרים מים באמצעותם אל הקיר כולו.

לסיכום

מומלץ! הפכו את הפרויקט למשפחתי, ושתפו את כולם בהקמת קיר הבקבוקים שלכם. התחילו באיסוף בקבוקים קולקטיבי, והמשיכו בהקמה משותפת של הקיר. מעבר לכיף המשותף, לשעת האיכות המשפחתית הנדירה, ולפעילות המרעננת ושוברת השגרה, הערכים הירוקים יוטמעו בילדים באופן חוויתי ומעמיק במיוחד.

תיהנו מכל רגע!