כיצד נוכל להתארגן לשנה החדשה תוך שמירה על הסביבה?

בקבוקים העשויים מפלסטיק כמו בקבוק שמפו, סבון נוזלי, וקרם לחות הינם כאלה שניתן לשים למיחזור, אולם למה לא פשוט ליצור שימוש מחדש לאותם הבקבוקים בבית שלנו, טרם העברתם למיחזור?

אם אתם לא יצירתיים במיוחד ולא יודעים כיצד להשמיש מחדש את הבקבוקים, להלן כמה רעיונות שכדאי לכם לנסות עם בקבוקי הפלסטיק שלכם בבית!

עמדה מדליקה לטעינה של טלפון סלולרי

נמאס לכם מאותם חוטים שנמתחים להם מהשקע של החשמל ועד לטלפון עצמו? במיוחד עבורכם קיים הרעיון הבא!

בחרו בבקבוק מעוצב של פלסטיק שכבר סיימתם להשתמש בו, חתכו אותו בחלק האחורי עם מספריים או סכין יפני בצורה מעגלית, לאחר מכן חתכו את הצד הקדמי לחצי, באופן שנותר לכם בקבוק עם גב מעוגל ללא הראש של הבקבוק ועם קדימה ישר חתוך לחצי.

כעת קיבלתם מעין מעמד, אולם עדיין זה לא ממש אפשרי לתלות אותו, לכן פשוט חתכו עיגול או מרובע בצד האחורי על מנת שיתאים לתלייה של המעמד על התקע של המטען.

ניתן לקשט את הבקבוק על ידי הדבקה של חתיכת בד צבעונית מסביב, או צביעה שלו לפי הרוח היצירתית שלכם.

התוצאה תהיה מעמד צבעוני ונהדר אשר נתלה צמוד לשקע החשמל ומכיל את החוט של המטען והטלפון הסלולרי, ללא בלאגן ועם אווירה עיצובית במיוחד!

קופסאות אחסון לתלייה

כאן אתם יכולים להשתמש בכל גודל של בקבוק באופן שיתאים לאותם דברים שאתם מבקשים לאחסן, זה יכול להיות עבור מתקן לאחסון של ציוד משרדי, או לשימוש ביתי עבור צמחי תבלין קטנים במטבח, כל האפשרויות פתוחות ומצריכות מחשבה יצירתית ומעט זמן פנוי.

אפשר לנצל את זמן העשייה לעבודה משותפת עם הילדים אשר לומדים באותה ההזדמנות את החשיבות של ניצול משאבים קיימים למטרות חדשות- לא כל דבר צריך מחדש לקנות.

חתכו את הבקבוקים בצורה יפה מקדימה והשאירו מספיק מקום בגב הבקבוק על מנת לחתוך חור בעזרתו נחבר את הבקבוק לחתיכה של עץ על מתלים או כל מעמד תלייה אחר שברשותכם.

לאחר מכן ניתן לשייף את הבקבוק עד להורדה של כל התוויות או פשוט להדביק עליו חתיכה של בד עם דוגמא מעניינת בצורה שתעטוף את האזורים עם הכתב.

אם יש לכם צבע אשר מתאים לצביעה של פלסטיק אתם בהחלט יכולים לעצב דוגמא יפה בעצמכם עבור כל בקבוק ובקבוק.

התוצאה תהיה עמדה יפה וגם שימושית שיצרנו מבקבוקים פשוטים שאחרת היו נזרקים למחזור ללא שימוש נוסף בהם.

מעמד לספוג הכלים

למה להוציא סכום כסף גבוה עבור כלי לאחסון של הספוג לשטיפת הכלים, אם ניתן בקלות רבה לייצר מיכל כזה בעצמנו?

בחרו בגודל של בקבוק אשר מתאים לספוג איתו אתם משתמשים עבור שטיפה של הכלים בכיור, וחתכו אותו או לחלוטין לחצי, או באותו האופן בו חתכנו את הבקבוק ברעיון הראשון כך שתוכלו לתלות את המיכל על הברז או על מתקן תלייה יעודי שכבר קיים ליד הכיור.

אתם יכולים לקשט את המעמד בצורה שיתאים לעיצוב של המטבח ויותר מכך, לייצר מעמד חדש ביתר קלות כאשר אתם רוצים לרענן ולשנות את המראה של המטבח עם צבעים חיים.